Zdrowy styl życia cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród ludzi. Skupiamy się również na zapewnieniu naszym czworonożnym przyjaciołom najwyższej jakości pożywienia, odpowiednich witamin i minerałów. Troszczymy się o zapewnienie pupilom rozrywki oraz odpowiednich przysmaków. Współcześnie da się zauważyć trend polegający na wzroście  popularności karmy super premium. Wyróżnia się ona składem, który zdaje się przekraczać standardowe oczekiwania. Jakie tajemnice kryją się za produkcją tego ekskluzywnego pożywienia?

Na początek warto zdefiniować, czym tak naprawdę jest karma super premium. Jest to rodzaj karmy dla zwierząt domowych, która charakteryzuje się najwyższą jakością składników, zwykle spełniając specyficzne normy żywieniowe. RAW PALEO od VetExpert naturalne jedzenie dla psów i kotów, które powstało najwyższej jakości, wyselekcjonowanych składników. Karmy super premium często pochodzących z lokalnych źródeł, co ma podkreślać dbałość o środowisko i zdrowie zwierząt.

Wyjątkowa kompozycja składników

Tajemnicą produkcji karmy super premium jest wyróżniający się proces selekcji składników naturalnych. Firmy produkujące  karmy najwyższej jakości współpracują ze specjalistami ds. żywienia zwierząt, ekspertami ds. bezpieczeństwa żywności oraz lekarzami weterynarii. Korzystając z ich wiedzy i doświadczenia, producenci najwyższej klasy karm dla zwierząt produkują zdrowe i pyszne jedzenie. Sztab specjalistów starannie dobiera wszystkie składniki, takie jak mięso, owoce, warzywa, jak również dodatki w postaci prebiotyków czy kwasów tłuszczowych omega-3. Powrót do korzeni jest kluczowy aby zapewnić kompleksowe i zrównoważone żywienie.

Technologia przetwarzania

Sam skład pokarmu nie jest jedyną tajemnicą nowoczesnego żywienia. Zaawansowana technologia przetwarzania pożywienia jest równie ważna w produkcji karmy super premium. Pozwala ona zachować wartości odżywcze składników. Najlepsze firmy na rynku stosują innowacyjne metody, takie jak niskotemperaturowe suszenie czy techniki minimalnego przetwarzania.  Unikają w ten sposób utraty składników odżywczych tak ważnych w zdrowym żywieniu zwierząt. Karma zachowuje świeżość i wszystkie wartości, co przekłada się na lepsze zdrowie i kondycję zwierząt.

Rygorystyczna kontrola jakości produkcji zapewnia najwyższą jakość żywienia i jest podstawą jej powstawania. Nie od dzisiaj oczywistym jest fakt, że aby wyselekcjonować najlepsze składniki, należy je wcześniej poddać starannym testom. Ogromna ilość przeprowadzonych przez najlepszych producentów testów na surowcach oraz gotowych produktach daje taką możliwość. Producenci kontrolujący skład oraz obecność zanieczyszczeń dają gwarancję najlepszej żywności. Kontroli podlega również smak oraz zapach, dzięki czemu jedzenie jest nie tylko zdrowe ale także szczególnie dobrze smakuje zwierzakom, a smak i zapach jest dla nich najlepszą zachętą. Producenci karmy super premium często współpracują z laboratoriami zewnętrznymi, aby zapewnić niezależną ocenę swoich produktów. Certyfikat najwyższej jakości farmaceutycznej GMP to gwarancja producenta karm RAW PALEO od VetExpert.

Innowacyjne rozwiązania, dla zdrowia zwierząt

Nieustanne poszukiwanie nowych rozwiązań mających wpływ na zdrowie zwierząt jest jedną z najważniejszych przesłanek produkcji karmy super premium. Suplementacja witamin i minerałów, jak również prebiotyków jest istotnym dodatkiem w procesie produkcji. Starannie dobierane przeciwutleniacze zaspokajają indywidualne potrzeby różnych ras. Ważna jest również praca nad konkretnymi grupami wiekowymi zwierząt. Producenci biorą również udział w badaniach nad wprowadzeniem składników mających pozytywny wpływ na zdrowie stawów, układu pokarmowego czy sierści.

Należy pamiętać również o ekologicznym aspekcie produkcji karmy super premium. Firmy produkujące tego rodzaju karmy często angażują się w sprawy zrównoważonego rozwoju. Wspierają lokalne społeczności, promując recykling opakowań oraz inwestują w odnawialne źródła energii. Dbają także o etyczne pochodzenie składników, eliminując te pochodzenia zwierzęcego z nieodpowiednich hodowli czy przemysłów mięsnych. RAW PALEO od VetExpert to karmy w 100% polskie, ale znane w 40 krajach świata. 

Cena jako odzwierciedlenie jakości

Równie ważną tajemnicą najwyższej jakości, jest cena karmy super premium. Wysokie ceny karm super premium wynikają oczywiście z jakości składników, jak również z kosztów zaawansowanych technologii, badań, kontroli jakości oraz zobowiązań etycznych i ekologicznych. Utrzymanie jakości na najwyższym poziomie, oraz ciągłe dążenie do uaktualniania wiedzy z tego zakresu wymaga ogromnych nakładów pieniężnych, które musi ponieść producent. Inwestycja w karmę superpremium to zatem nie tylko troska o zdrowie zwierzęcia, ale także wkład w rozwój odpowiedzialnych praktyk przemysłowych.

Produkcja karmy super premium to niezwykle złożony proces, który jest oparty na starannie wyselekcjonowanych składnikach, rygorystycznych kontrolach, innowacyjnych technologiach oraz jakości i etycznych zasadach działania. RAW PALEO zostało stworzone z miłości do zwierząt, gdyż one, jako członkowie rodziny zasługują na wszystko co najlepsze. RAW PALEO to nie tylko sposób na zaspokojenie rosnących oczekiwań właścicieli zwierząt, ale także odpowiedź na rosnące potrzeby zdrowego i zrównoważonego żywienia naszych pupili. Troska i zaangażowanie producenta RAW PALEO to właśnie to co go wyróżnia. Tajemnice produkcji karmy super premium to nie tylko recepta na pyszną karmę – to także zaangażowanie w tworzenie lepszego świata dla zwierząt i środowiska.